Nowy trener City ?

Piłkarze Manchesteru City od kilku lat są wiodącą siłą w angielskiej Premier League. Wszystko przez bogatych właścicieli, którzy nie skąpią grosza na wzmocnienia klubu z Etihad Stadium. Sukcesy Obywateli nie są jednak adekwatne do funduszy zainwestowanych w tę drużynę.

W sezonie ligowym 2014/15 podopieczni Manuela Pellegriniego zajęli co prawda drugie miejsce za Chelsea FC, ale ani włodarze The Citizens, ani kibice tego klubu nie byli zadowoleni z tego rezultatu.W końcu gracze Manchesteru City nie zdołali obronić tytułu, który udało im się wywalczyć sezon wcześniej. Dodatkowo Obywatelom kompletnie nie idzie na arenie międzynarodowej. Zazwyczaj The Citizens odpadają już po fazie grupowej, a w dwóch ostatnich edycjach Ligi Mistrzów przegrywali po dwumeczu z FC Barceloną. Sporo osób zastanawia się czy Manuel Pellegrini powinien dalej być opiekunem tej ekipy. W gronie jego potencjalnych następców wymienia się choćby Josepa Guardiolę, który przez wielu fachowców jest uważany za najlepszego szkoleniowca na świecie. Popularny „Pep” miałby sprawić, że Obywatele rok w rok zdobywali tytuł mistrzów Anglii i osiągaliby o wiele lepsze rezultaty w Lidze Mistrzów.

Barcelona's Spanish manager Josep Guardiola gestures during the UEFA Champions League semi-final first leg football match between Chelsea and Barcelona at Stamford Bridge in London, England, on April 18, 2012.  AFP PHOTO / ADRIAN DENNIS (Photo credit should read ADRIAN DENNIS/AFP/Getty Images)

Wydaje się, że Josep Guardiola powinien objąć ekipę z Etihad Stadium. Na pewno Hiszpan chce udowodnić, że sukcesy z FC Barceloną i Bayernem Monachium nie były dziełem przypadku. Poza tym miałby szansę pokazać swój kunszt trenerski w najlepszej lidze na świecie czyli Premier League. Oprócz tego po raz kolejny mógłby zmierzyć się z Jose Mourinho, a pamiętamy ile pojedynki obu tych panów na ławkach trenerskich dostarczały nam – kibicom – emocji, gdy obaj pracowali jeszcze w Hiszpanii.