Chelsea Mistrzem

Triumfatorem w poprzednich rozgrywkach ligowych angielskiej Premier League była drużyna Chelsea FC. W zależności od sympatii klubowych pojawiają się różne opinie na temat tego czy londyńczycy zasłużyli na wygranie całej ligi. My jako bezstronni obserwatorzy postaramy się rozłożyć sprawę na czynniki pierwsze i odpowiedzieć rzetelnie na tę wątpliwość. Na pewno londyńczycy grali najrówniej i przez zdecydowaną część minionej ligowej kampanii byli jej liderami. Raz nawet Jose Mourinho – trener The Blues – powiedział, że nie dziwi go niechęć kibiców innych ekip do Chelsea FC, która cały czas może spoglądać na resztę stawki z góry. Trzeba przyznać, że podopieczni Jose Mourinho znakomicie wykorzystywali grę na własnym terenie. Ze Stamford Bridge tylko cztery drużyny wyjechały ze zdobyczą punktową! Pozostałe piętnaście przegrywało w Londynie.

Chelsea players celebrate with the English Premier League soccer trophy after their match against Wigan Athletic at Stamford Bridge in London, May 9, 2010.    REUTERS/Eddie Keogh   (BRITAIN - Tags: SPORT SOCCER) NO ONLINE/INTERNET USAGE WITHOUT A LICENCE FROM THE FOOTBALL DATA CO LTD. FOR LICENCE ENQUIRIES PLEASE TELEPHONE ++44 (0) 207 864 9000

Piłkarze The Blues świetnie potrafili rywalizować z drużynami z czołówki, z którymi mieli naprawdę kapitalny bilans. Stara piłkarska prawda mówi jednak, że mistrzostwa wygrywa się spotkaniami z tymi teoretycznie najgorszymi drużynami. Z nimi londyńczycy też radzili sobie znakomicie. Poza tym zawodnicy Chelsea FC zawsze grali do końca i do ostatnich minut walczyli o zwycięstwo. W kilku meczach zdobywali bramki w ostatnich minutach, które też miały swoją wagę w kontekście mistrzostwa Anglii. W związku z tym trzeba przyznać, że londyńczycy zasłużyli na tytuł. Zresztą angielska Premier League jest bardzo wymagająca i trudno o jakimkolwiek poprzednim mistrzu powiedzieć, że wygrał te rozgrywki przy dużej dozie szczęścia nie prezentując odpowiednich umiejętności.